نماز ، دعاهای واجب، دعاهای مستحب اهل سنت
دعای بعد از اذان
۱۳٩٢/٦/٧ ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست Agrîge§ | ( نظرات )

دعای بعد از اذان

   همه می دانیم یکی از راههای اتصال با خدا و رفع و بخشش و کسب خیلی چیزها در دنیا واقعا محدود و غیر ممکن باشد ولی با دعا این محال ممکن می شود،  بهترین زمان برای استجابت دعا و مورد قبول بودن آن نزد الله متعال هنگام نماز قبل و بعد آن خصوصا در مسجد می باشد. و این دعاها به شرح زیر می باشد:

 


 اَللّهُم رَّبَّ هذِهِ الدَّعوَةِ التامَّهِ و الصَّلوة القائِمَةِ آتِ مُحَمَّداً الوسیلَةَ وَالفَضیلَةَ وَابعَثَهُ مَقاماً مَّحمُوداً الَّذِی وَعَدَتَّهُ إِنَّکَ لاَ تُخلِفُ المِیعادَط.

ای خدا صاحب این دعوت کامل، و نماز استوار – محمد(صلی الله علیه و سلم) وسیله و فضیلت عطا فرما، و او را در مقام محمود مبعوث فرما. مقامی که وعده آن را فرموده اید همانا تو خلاف وعده نمی کنید.

 

یا دعای زیر خوانده می شود

اَللّهُم صَلِّ وَ سَلِّم وَ بارِک عَلی النَّبی الکریم وَ آلِهِ اَللّهُم رّبَّ هذِهِ الدَّعوَةِ التامَّهِ و الصَّلوة القائِمَةِ آتِ سَیِّدینا مُحَمَّداً الوسیلَةَ وَالفَضیلَةَ وَ الدَّرَجةَ الرَّفیعَةَ العالیةَ وَابعَثَهُ مَقاماً مَّحمُوداً الَّذِی وَعَدتَهُ  وَ ارزُقنا شَفاعَتَهُ وَ زِیارَتَهُ. آمین بِرَحمَتِکَ یا اَرحَمَ الرَّحمین.

خدایا صلوات و سلام و برکتی(که وعده فرموده ای) عطا فرما بر نبی بزرگوار و آل او خداوندا صاحب این دعوت کامل، و نماز استوار - محمد(صلی الله علیه و سلم) را وسیله و فضیله عطا فرماو درجات و مقامات عالیه و او را در مقام محمود معبوث فرما، و شفاعت او را رزق ما گردان، و زیارت او را نصیب ما گردان، آمین(استجابت نما) ما را ببخشای ای کسیکه از همه بیشتر بخشایشگری. 


برچسب‌ها: دعا, آموزش, اذان, نماز

 
دیگر موارد