نماز ، دعاهای واجب، دعاهای مستحب اهل سنت
آیه الکرسی صوتی
۱۳٩٢/۱/۳٠ ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

دانلود صوت آیه الکرسی

 لینک دانلود درست شد 1392/10/12

    عزیزان همانطور که می دانید سوره البقره آیه 255 بسیار بزرگ است، فکر کردم بعضی دوستان بخواهند که آیه الکرسی را به صورت صوتی در اختیار داشته باشند تا آن را راحت تر از طریق گوشی یا امپیتری پلیر و ... گوش دهند.


برچسب‌ها: نرم افزار, دعا, قرآن

دعاها و اذکار لازمبرنامه برای سیستم عامل آندروید بوده و حجم آن بر برای هر مسلمان
۱۳٩٢/۱/۳٠ ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

   عزیزان همانطور که می دانید امروزه موبایل نقش مهمی در زندگی ما دارد، خصوصا نسلهای جدیدشان که کامپیوتری برای خود هستند! به همین سبب بنده سعی دارم برنامه هایی که می تواند برای شما مفید باشد قرار دهم تا همیشه و بدون اتلاف وقت در دسترس شما باشد.

نرم افؤار دعا برای موبایل


برچسب‌ها: نرم افزار, دعا

نماز وبلاگ با آندروید همیشه در دسترس داشته باید
۱۳٩٢/۱/٢٥ ساعت ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

سلام دوستان با نرم افزار وبلاگ نماز برای آندروید همیشه در دسترس شما هستیم، فقط کافیست برنامه را دانلود و نصب کنید! به همین راحتی.

اگر گوشی آندروید دارید و از برنامه بارکدخوان استفاده می کنید آن را روی بارکد زیر قرار دهید تا برنامه نصب آغاز شود:

بارکد نماز وبلاگ

و اگر از کامپیوتر بهره می برید از لینک زیر استفاده نمایید.

لینک مستقیم برنامه

لطفا با نظرات خود در بهبود وبلاگ یاریم دهید.

 


برچسب‌ها: نرم افزار, آموزش

آیا عقل و دین زنان ضعیف است؟
۱۳٩٢/۱/٢٤ ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

آیا عقل و دین زنان ضعیف است؟

زنان در عرصه مکلف بودن به مسئولیت‌های دینی، خداوند عقلشان را هم‌چون عقل مردان آفریده و استعدادهای فکری و ذهنی و درک و معرفت اشیاء آنها به هیچ‌وجه چیزی از مردان کم ندارد.

بدین صورت زمانی که خداوند قضای نماز ایام قاعدگی را از آنها ساقط گردانیده، همین ساقط گردانیدن به خاطر کامل شدن تکلیف آنها بوده و همان اجر و پاداش عبادت مردان را به دست خواهند آورد.

گاهی شنیده می‌شود که برخی می‌گویند ـ متأسفانه در برخی از کتاب‌ها چنین چیزی را می‌توان یافت ـ «دین و عقل» زنان ناقص است. به دلیل فهم نادرست حدیثی است که امام مسلم آن را روایت نموده است. [1]


برچسب‌ها: زن, آموزش

نکاح و انواع عقدهای باطل و صحیح
۱۳٩٢/۱/٢٤ ساعت ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

انواع عقدهای باطل و صحیح

در عصر حاضر پاره‌ای از عقد و نکاح‌ها انجام می‌گیرند که آگاهی از حکم شرعی‌شان مطلوب است و مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 1- عقد موقت

ازدواج موقت ـ هم‌چنان که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد ـ ‌آن است که زنی به مدت چند روز، چند ماه و یا چند سال به نکاح مردی دربیاید. این نوع از نکاح باطل و نامشروع است. زیرا در این‌گونه نکاح هدف اصلی همان تمتع است. و در عقود و قراردادها ملاک مفهوم آنهاست و از طرف دیگر عقد ازدواج مشروع همان عقد دائمی است.

 2- نکاح متعه

آن است که مردی خطاب به خانمی بگوید: می‌خواهم برای فلان مدت با تو معاشرت نمایم و زن هم موافقت خود را اعلان نماید. هم‌چنان که پیش‌تر نیز گفته شد اجماع ـ به استثنای شیعه امامیه ـ بر حرام بودن آن است، زیرا دوام و ماندگاری اساس مشروعیت ازدواج است.آداب نزدیکی و زفاف در اسلام و شریعت
۱۳٩٢/۱/۸ ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

عزیزان همانطور که می دانید، دین اسلام (قرآن و شریعت ) هیچ تعارفی با ندارند و تا جایی که سعی شده است آداب اسلامی را به ما یاد می دهند. و ما هم بعنوان یک مسلمان باید آنان را رعایت نماییم تا پیرو واقعی رسول الله صلی الله علیه و آله و اصحابه و اجمعین، اهل بیت و صحابه رضی الله عنهما اجمعین باشیم.

آداب نزدیکی در اسلام

کتاب حاضر با عنوان آداب زفاف مطالب بسیار ارزنده ای در اختیار شما قرار می دهد. ما را دعا کنید.

 معرفی منافقان از زبان خداوند، آنها چه کسانی هستند؟
۱۳٩٢/۱/۸ ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

اول باید منافق را تعریف کرد و سپس به نشانه های آنها در کتاب هدایت نگاهی انداخت. معنی نفاق را از  لغت نامه دهخدا می گیریم!

منافق: ریکار، دورو ، خیانتکار، ظاهری متناقض با درون

سوره النساء 

 وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ تَعَالَوْا إِلَىٰ مَا أَنزَلَ اللَّـهُ وَإِلَى الرَّسُولِ رَأَیْتَ الْمُنَافِقِینَ یَصُدُّونَ عَنکَ صُدُودًا ﴿۶١﴾ فَکَیْفَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ ثُمَّ جَاءُوکَ یَحْلِفُونَ بِاللَّـهِ إِنْ أَرَدْنَا إِلَّا إِحْسَانًا وَتَوْفِیقًا﴿۶٢

و زمانی که بدیشان گفته شود: به سوی چیزی بیائید که خداوند آن را (بر محمّد) نازل کرده است، و به سوی پیغمبر روی آورید (تا قرآن را برای شما بخواند و رهنمودتان دارد)، منافقان را خواهی دید که سخت به تو پشت می‌کنند (و از تو می‌گریزند و دیگران را نیز از تو باز می‌دارند). (۶۱) امّا چگونه است که چون به سبب (خبث نفوس و سوء) اعمالشان بلائی بدانان رسد (و پناهی جز تو نداشته باشند) به پیش تو می‌آیند و به خدا سوگند می‌خورند که ما (از اقوال و اعمال خود منظوری و) مقصودی جز خیرخواهی (مردم) و اتّحاد (ملّت) نداشته‌ایم. (۶۲


برچسب‌ها: قرآن, واجبات توحید

انسان و خدا
۱۳٩٢/۱/٥ ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شهبازی | ( نظرات )

     در عصری دلپذیر، کنار رودی که آرام و با نوایی دلنشین راه خود را می پیمود؛ پدری همراه فرزندش رود را بدرقه می کردند و بچه در حالی که با چشمانش با ماه بازی می کرد پرسید:« ماه را که نگه داشته؟! » پدر سکوت را مدتی تعقیب کرد، با آوایی دلنشین گوش فرزندش را با این جمله نوازش داد: او که همه را آفریده عزیزم!

فرزند: به تنهایی؟

پدر: اگر کس دیگری در کنارش بود، دیگر خدا نبود!

پسر با نهایت خونسردی و کم سالگی خود ختم کلام کرد: حالا برایم ثابت شد چرا پدر دارم! و اینکه چرا او واقعا خداست....! 
دیگر موارد